Ježekovi dječji folklorni susreti 2017

Fotografije uz članak 1
18.06.2017
Ježekovi dječji folklorni susreti u Beretincu već prerastaju u tradiciju - ove su godine održani treći put zaredom. Gosti na ovogodišnjim susretima bili su KUD Općine Cestica, KUD Remetinec i KUD Voća, koji su se publici predstavili svaki s po jednom koreografijom, dok je domaći KUD "Ježek" izveo dvije koreografije - dječje igre, pjesme i plesove Međimurja te Podravine. Smotru je otvorio predsjednik Zajednice kulturno umjetničkih udruga Varaždinske županije, g. Dragutin Košćak, koji je istaknuo važnost upravo ovakvih manifestacija, čiji su glavni nositelji djeca. To nam daje sigurnost da će se tradicija prenijeti i na buduće naraštaje.
Osim po samoj smotri folklora, Ježekovi susreti poznati su i po natjecanju u starinskim dječjim igrama, koje je ove godine održano u četiri discipline: trčanju u vreći, guranju kotača, trčanju s jajetom na žlici te potezanju užeta. Pobjednici natjecanja bili su folkloraši KUD-a Remetinec, dok su ih pratili KUD Voća, zatim KUD Općine Cestica te domaći KUD "Ježek". Organizator je za sve ekipe osigurao pehare i simboličnu nagradu.
Na ovogodišnjim Ježekovim susretima dodijeljeno je i jedno posebno priznanje. Naime, kao izaslanik Hrvatskog sabora kulture, g. Dragutin Košćak dodijelio je Zlatnu diplomu HSK-a našem voditelju folklora g. Krešimiru Plantaku. Zlatnu diplomu Hrvatski sabor kulture dodjeljuje za tridesetogodišnje aktivno djelovanje u kulturnom amaterizmu. Gospodinu Plantaku čestitao je i predsjednik KUD-a "Ježek" g. Ilija Fijok, uručivši mu mali znak pažnje.
Na kraju, valja spomenuti sve koji su i ove godine svojim sponzorstvima omogućili održavanje Ježekovih susreta: to su autoprijevoznik Marijan Kapeš iz Beretinca, Trgovina Korzo Črešnjevo, Caffe bar Gracia Črešnjevo, XM studio Varaždinske Toplice, Udruga VIV-BER Beretinec te DVD Beretinec. Posebnu zahvalu upućujemo obitelji Šinko na čijem imanju se već tradicionalno održavaju naši susreti.

Evo i foto galerije ovogodišnjih susreta.